BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
© 2012 blog|with benefits

Bėk, Lola, bėk, tik ar toli nubėgsi?

Kai kurių spalvų suderinti neįmanoma (nors mada jau nebe pirmą pavasarį įnirtingai stengiasi tai paneigti). O ar įmanoma suderinti iš pirmo žvilgsnio skirtingus pasaulius?

Gražiai nuaugęs gamtos vaikas, atsidūręs matricų ir ekonomikos pasaulyje, kur organizacijos gimdo konformizmą, pasakojo man ilgai mąstęs, kodėl dabar jis čia, šiame  mieste, kur, anot Kažkieno, yra jo vieta ir teisingas kelias, o ne miške, tarsi Mauglis, begėdiškai mėgindamas tapti nežmogiška gamtos dalimi. Būdamas mąslaus būdo, netikėtai jis suderino, regis, du skirtingus pasaulius. Nušvitimas. Ilgai kankinęsis, jis suprato, jog išties toji sudėtinga, bet pakankamai jauna ekonomika buvo sukurta kitų mokslų, artimų jam, pagrindu - iš fizikos ji pasiskolino dėsnį, iš biologijos apytaką. Staiga, nepažįstamas skaičių pasaulis jam tapo tokiu pat natūraliu, kaip gyvulių šėrimas ankstų rytmetį.

Papasakojo jis man ir apie miestą be pinigų. Smalsumo vedina pagooglinau. Ir iš tikrųjų yra tokia vieta Europos žemėlapy, kur kaip pirmykštėje visuomenėje linai keičiami į odą, o kavos pupelės į kepalą duonos. Vis dėlto ir čia, senovę menančiame Graikijos mieste, popierinių kupiūrų euro pavadinimu neišvengsi. Be jų nebūtų įmanomas ne tik importas, mainomi daiktai juk turi būti lygios vertės ir joks diplomuotas ekspertas iš akies jos nepamatuos. Kad ir kas bebūtum, vis tiek esi sistemos dalis. Ir nesvarbu, kaip ji vadinasi - demokratija ar kapitalizmas, kova prieš ją bus mažų mažiausiai donkichotiška, o gal ir kvaila. Bėgti irgi nėra kur, griauti neapsimoka, tad gal verčiau kurti?

Gretai ateina tik ligos ir mirtis. Visa kita sukuriama palengva.

Patiko (0)

Rodyk draugams0 komentarų ↓

Dar nėra komentarų..

Palikti komentarą