BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
© 2012 blog|with benefits

Kodėl bijoti dviese yra lengviau?

„Arba liftas, arba laiptai”, - linksėjau galva rytiniame susitikime, pritardama, jog kitokio pasirinkimo nėra. Sako, jog tie, kurie mato tik juodą ir/ar baltą gyvenimo vaizdą, yra riboto mąstymo, bet argi visų kitų neva spalvotų alternatyvų svarstymai nėra vien pateisinimai ir pasiteisinimai, mūsų baimės ir nesaugumo jausmas?

O kas tada, jei ne tu nusprendi „liftas ar laiptai”? Ir jautiesi nei šioks nei toks, nepadėjęs nei taško, nei kablelio, lieki su neužbaigtumo jausmu. Tada gali nors ir vaivorykštę mintyse tapyti aliejiniais dažais - tau nebepriklauso pasirinkimo galimybė. Užtat lieka klausimas „Kodėl”. Iškalbos jam netrūksta, tik vis dėlto jis mėgsta nutylėti - tarsi laimė būtų nepatirti skausmo.

O grįžtant prie pačių pradžių - bijoti nėra blogai, bet bijoti vienam yra kur kas sunkiau nei dviese. Čia galim stabtelėti ir pasikviesti iškalbųjį „Kodėl” ir juodai ant balto (arba atvirkščiai) atsakyti, jog viskas iš tiesų labai paprasta: visada iš tų dviejų vienas bijo labiau nei kitas, lygiai kaip ir santykiuose - vienas myli labiau. Taigi tas, kuris bijo bent truputį mažiau, imasi pirmas tai baimei priešintis, jausdamas atsakomybę už tą labiau bijantį. Pastarasis savo ruožtu ima jaustis saugesnis - juk turi šalia tą, iš kurio gali semtis drąsos. Regis, prieš baimę laimi abu (nepamirštant, jog kartu, o ne po vieną).

Juokingiausia, jog bijodami pasirodyti silpni prieš kitą, mes dažnai nutylime tai, kas mums sukelia nerimą ir dedamės nieko nebiją. O juk tai dar visai nereiškia, kad esi drąsus, nes reikia kur kas daugiau, kad išdrįstum akis į akį susidurti su savo baime. Paradoksas čia aiškus - užuot pasidalinę savo baime, laikom ją užantyje, nė nenutuokdami, kad šalia esantis bijo to paties.

Bijoti dviese yra lengviau, Liūtaširdi. Ir nesvarbu, ar kyli laiptais, ar liftu.

Patiko (0)

Rodyk draugams0 komentarų ↓

Dar nėra komentarų..

Palikti komentarą