BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
© 2012 blog|with benefits

Nuosprendis neištikimybei

- Lietus nuplauna nuodėmes, - pasakiau, lašams bėgant per kaktą.

- Nenuplauna, - tyliai tarstelėjo draugė, nors aš atsakymo ir nelaukiau.

Nuodėmės aplanko prieš užmiegant, tamsiomis spalvomis nudažo kambario sienas ir užstoja mėnulį. Jos apsigyvena sapnuose ir nebyliose vienatvės minutėse primena apie save balsais iš praeities. Gyvos jos ir prisiminimuose, ir delnuose, kadaise lietusiuose svetimą kūną. Nuodėmės kvepia. Ir net jei nebeprisimeni fakto, kvapą pažinsi visada.

Nuodėmės apsigyvena viduje ir tampa istorija, kurią ar pripažinsi, ar neigsi - liks tokia pat. Todėl verčiau susitaikyti, neužrakinant giliausioje sielos ertmėje, bet priimant kaip force majeure.

Neištikimybę žodynas aiškina kaip apgaudinėjimą. Kyla klausimas, ką apgaudinėjame labiausiai? Pirmiausia, neištikima sau - pamynusi savo vertybes, savo svajones ir savo tikėjimą. Tik po to tau - išdavusi tavo pasitikėjimą. Juk žinia apie nuodėmę pirmiausia apsigyvena mano galvoje ir tiesa tampa ne tą akimirką, kai apie ją sužinai tu, bet pirmąją neištikimybės sekundę. Nesvarbu, ar tu žinai. Nuodėmė gyvena su manimi kasdieną, vadinasi, jei aš gyvenu su tavimi, tu irgi pasmerktas gyventi su ja.

Todėl netikiu atleidimu, atgimimu ar dirbtine reinkarnacija. Neįmanoma ant to pačio pamato pastatyti to paties namo, jei atmintyje liko tik subyrėjęs jo atvaizdas. Galima pastatyti geresnį? Vargu, nes anksčiau ar vėliau pro jo langus ims rūkti priekaištų dūmai, o durys visuomet liks atviros - pasitikėjimo juk nebėra. Todėl protingiausia ieškoti naujų namų. Atskirai.

Vienintelis kelias pasveikti, mano galva, pažinti savo nuodėmę vienatvėje. Laikyti ją arti, nes tik prisimenant apie jos būtį, nesinorės grįžti atgal. Ar jos reikia gėdytis? Nežinau. Man išsilaisvinimas - tiesa, todėl nebijau kalbėti apie demonus iš praeities.

Aš negaliu nieko pažadėti. Negaliu priversti aklai tikėti (o ir nereikia). Aš tegaliu būti atvira. Nuo pirmos minutės ir visada.

Ką tik supratau, kad nuodėmė, tai nuoga dėmė. Pasirodo ir lietuvių kalboje galima rasti nenuvalkioto žodžių žaismo.

Patiko (0)

Rodyk draugams2 komentarai ↓

#1   ENORCA 2012-01-04 @ 16:23

Jeigu žaizdą vis krapštysi, ji niekada neužgis…

#2   Greta 2012-05-27 @ 20:23

Gražūs tekstai. Ačiū

Palikti komentarą